Marek Pejchl startoval v jihoamerickém šampionátu Superbike Brasil

Český závodník Marek Pejchl zahájil letošní sezonu poměrně brzy, když poslední víkend v únoru startoval v jihoamerickém šampionátu Superbike Brasil. Pejchl závodil v třídě Supersport 600 v barvách brazilské stáje W2V Motorsport.

Jak došlo k tomu, že český závodník startoval v tomto šampionátu, jak se mu v Brazílii dařilo a jaké má plány pro sezonu 2023? Přesně na to jsme se Marka Pejchla zeptali v níže uvedeném rozhovoru.

Takže jak došlo k tomu, že jste koncem února startoval v závodu série Superbike Brasil?
Marek Pejchl: „Začátkem února jsem byl osloven brazilským týmem W2V MOTORSPORT, který mě kontaktoval přes sociální sítě. Dostal jsem pozvánku zúčastnit se prvního závodu sezony jihoamerického šampionátu Superbike Brazil a startovat ve třídě supersport 600. Tento úvodní závodní víkend pořádali na okruhu Interlagos v Sao Paulu, kde se jede také formule 1. Byla to pro mě dobrá příležitost, jak si v zimě zazávodit a naučit se nový okruh.

Jakým způsobem si následně ověřujete, jak vážná nebo reálná daná nabídka je? Tento tým jste  znal již z dřívějška?
Marek Pejchl: „S majitelem týmu jsme se spojili přes videohovor a ujistili mě, že mají opravdu zájem. Na instagramu jsem se podíval na jejich předešlé sezóny a mé budoucí týmové kolegy, měl jsem z nich dobrý dojem. Naštěstí jsem se nemýlil, atmosféra v týmu byla opravdu dobrá.

Můžete nám tým krátce představit?
Marek Pejchl: „Jedná se o brazilský tým, který sídlí v Sao Paulu. Týmoví kolegové, kteří se účastnili zavodů tříd SBK a SSP400, byli Argentinci.

Harmonogram závodního víkendu Superbike Brasil je podobný jak třeba ve WSBK, to znamená pátek tréninky, sobota kvalifikace plus závody a neděle komplet závodní?
Marek Pejchl: „Harmonogram je podobný, s tím rozdílem že závod se jede pouze jeden v neděli. Superpole v sobotu slouží jako kvalifikace pro deset nejrychlejších.

S jakou motorkou jste do úvodního podniku brazilského šampionátu nastupoval?
Marek Pejchl: „Jel jsem na Kawasaki ZX6R 636, ročník 2019. Byla to nejvíce používaná motorka a závodila na ni většina jezdců z celkového počtu pětadvaceti startujících.

Jak se vám dařilo v pátečních trénincích?
Marek Pejchl: „Během volných tréninků jsme doladili ergonomii a základní nastavení. Velké plus bylo to, že tým měl i telemetrii a inženýra na data. Možnost porovnání mých dat s daty týmového kolegy mi v začátku pomohlo.

Jak dopadly sobotní kvalifikace?
Marek Pejchl: „V sobotu nás čekaly dva kvalifikační tréninky, z nichž prvních deset postoupilo do Superpole. Po pátečních jízdách jsme věděli na čem zapracovat a po osmém místě v kvalifikaci jsem postoupil do Superpole, kde se mi podařilo zopakovat stejné umístění. Na startu jsem stál nakonec sedmý, jelikož jezdec přede mnou byl penalizován.

Jak moc se vám v závodě podařilo prodat dobrou pozici na startu?
Marek Pejchl: „V nedělním zahřívacím tréninku se mi na použité sadě ještě podařilo zrychlit a zajet čtvrtý nejlepší čas. Novou sadu pneumatik jsme pošetřili na závod. V poledne byl závod, do něhož se mi povedlo dobře odstartovat. Posunul jsem se na páté místo, ale pak přišel technický problém. Držel jsem se na pátém, šestém místě a dělal vše pro to, abych si pozici udržel a dovezl motorku do cíle. Bohužel v době, kdy do cíle zbývalo pět kol, nebylo možné s motorkou dál jet a musel jsem odstoupit.

Je tento šampionát v Brazílii populární?
Marek Pejchl: „Překvapilo mě, že přišlo fandit kolem deseti tisíc fanoušku a že jsou tam motocyklové závody oblíbené.

A co dál? Budete s týmem pokračovat v další spolupráci?
Marek Pejchl: „Doufám, že se v šampionátu povede uskutečnit další divoká karta a budeme mít s týmem více štěstí v neděli.

Loni jsme spolu naposledy mluvili po závodech IDM v Mostě. Co jste stihl ještě do konce sezony?
Marek Pejchl: „Jel jsem ještě jednu divokou kartu IDM v Assenu, pak ještě Alpe Adrii v Brně.

Jaké jsou vaše plány pro nadcházející sezonu 2023?
Marek Pejchl: „Po konci minulé sezóny jsem absolvoval svůj první test na Moto2. To bude taky priorita a plán na rok 2023. S jakým týmem a v jakém šampionátu, to vás ještě budu chvíli napínat, ale brzy bychom s tím měli vyjít ven.

Co chcete říci závěrem?
Marek Pejchl: „Rád bych poděkoval všem v týmu. Poděkování patří také mé rodině, firmě Hanák Nábytek, Lukášovi Seidlerovi a Markovi Morávkovi, kteří mi pomohli závody zrealizovat.

Více na: https://www.motorkari.cz/motosport/silnicni/ssp/marek-pejchl-startoval-v-jihoamerickeho-sampionatu-superbike-brasil-48960.html
Copyright © Motorkari.cz

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
On Key

Related Posts